Запобігання стресу та відновлення рослини після стресу

Запобігання стресу та відновлення рослини після стресу

Захист рослин

7 хв. 69

 (0)    0

Зміст

  1. Запобігання стресу та відновлення рослини після стресу
  2. Найпоширеніші фактори стресу
    • Фізичний стрес
    • Хімічний стрес
    • Механічний стрес
    • Біотичний стрес
  3. Фази стресу у рослин
    • Перша фаза: тривога
    • Друга фаза: адаптація
    • Третя фаза: виснаження
  4. Синтез антистресових білків
  5. Коли необхідно виводити рослину зі стану стресу
  6. Препарати для подолання стресу у рослин

Стрес рослини це гостра реакція яка позначається на її зовнішньому вигляді на несприятливий фактор. Під час прояву стресу рослина призупиняє ростові процеси зменшує активність також і кореневої частини, в її організмі уповільнюються процеси синтезу стає поганий фотосинтез білків, і рослина впадає в стан який має назву анабіоз.

Найпоширеніший фактор стресу.

Фактор який діє з зовнішнього навколишнього середовища, який здатний подразнювати організм рослини та викликати пошкодження її як всередині так і зовні а інколи навіть призводити до загибелі рослини в цілому називають цей стан стресовий фактор.

До летального наслідку навіть може призвести рослину, якщо фактор стресу перевищує захисну можливість організму вашої рослини. А якщо фактор стресу помірно вплинув на рослину то вона може пройти адаптаційний період та чудово відновитись після того як зникне негативний вплив одного з факторів стресу, який призвів до цього.

Класифікація стресу:

·        Фізичний стрес: 

Це низький або високий температурний режим, надлишок вологи або навпаки брак, нестача світла або його надлишок;

·        Хімічний стрес: 

Це коли є надлишок різних важких в грунті металів, наявність солей в грунті, висота кислотність грунту, вплив засобів захисту рослини тобто хімічні опіки;

·        Механічний стрес: 

Ушкодження рослини під час виконання будь яких маніпуляцій в полі наприклад під час обробки чи прополювання, пошкодження вітром, градом чи іншим фактором;

·        Біотичний стрес:

Це ураження будь якими хворобами, або пошкодження рослини шкідниками, яке призвело до пригнічення.

Фази стресу:

Існує три фази стресу які переживає рослина.

·     Перша фаза тривога;

·     Друга фаза адаптація ще називають фазою резистентності; 

·     Та фаза виснаження.

Перша фаза (тривога) - первинна індуктивність стресового реагування у рослини - є збільшення проникності мембрани. Припиняються синтез білка, в той же час починає активізуватись синтез стресового білка. Процес фотосинтезу та процес дихання на початку посилюються, а вже потім сповільнюються. Збільшується в організмі рослини накопичення продукту розпаду.

Друга фаза (адаптація) –і в рослини починає посилюватись процес синтезу в її організмі. Проходить навіть стабілізація та проникності мембрани. Рослина починає формувати невеликий відсоток генеративних в середині органів.

Третя фаза (процес виснаження) – в рослини вичерпується захисна можливість,  клітинна структура (мітохондрія та внутрішні хлоропласти) починають руйнуватись та спричиняють енергетичне в рослини виснаження клітин, що в свою чергу призводить до фізичної та хімічної зміни цитоплазми рослини. Зазвичай це непоправний процес, який призводить рослину до цілковитого відмирання. В такому випадку реакцією рослини є комплексним, таким, що включає в себе дві фази фізіологічну та біотичну. В такому випадку є дуже важлива реакція на синтез особливо важливих в організмі рослини антистресових в ній білків, які відбуваються за відновлення.

Для процесу синтезу антистресового білка в рослини має почати розкладатися звичайні білки на необхідні їй амінокислоти. Лише тоді, ці речовини використовуються для утворення відповідного антистресового білка в рослині. Такий процес само відновлення життєвого процесу займає в організмі рослини певний проміжок часу, і все це звісно призводить до певного зниження рівня врожайності у рослини. Тому, рекомендовано для швидкого подолання наслідків стресу необхідно використовувати препарати які мають анти стресову дію. Дані препарати, містять в своєму складі відповідні сполуки рослинного походження та амінокислоти, вони допомагають вашій рослині одразу розпочати процес з утворення антистресового білка, не жертвуючи своїх нормальних білків. Дуже важливим є не лише їхній відсоток кількості, але й правильний склад амінокислот. Найнеобхідніші для рослини є проліни, гліцини та лізини.

Коли необхідно виводити рослину зі стану стресу

Якщо ваша рослина зазнала абіотичного фактору стресу - оптимальним терміном для обробки культури амінокислотами для проведення є час від 2 до 3 днів після того як настав стрес. Через цей проміжок часу у рослини починається відновлюватися здатність засвоювати препарати на основі амінокислот. Але якщо ваша рослина зазнала хімічного стресу, після проведення обробки будь якими засобами захисту рослин реанімування рослини амінокислотними препаратами необхідно проводити від 5 до 7 днів не раніше.

Препарати які допоможуть подолати стрес у рослини:

- Мегафол

- Амалгерол

- Ізабіон 

- Аміно Стар

- Флорон

- Фітомаре

- Alghefit

- Гумінові кислоти

- Фульвокислот

- Амінокат 30%

- Новамін Н

- Разормін 

 (0)    0

Ваш комментарий успешно отправлен. Спасибо за комментарий!
Оставить комментарий
Каптча
Комментарии Facebook